Zioła lecznicze w sklepie online

Medycyna tradycyjna tak jak i wiedza ludowa chętnie korzysta z właściwości leczniczych herbat ziołowych. Zielarstwo obecnie przeżywa swój renesans, a w szczególności fitoterapia, czyli właśnie leczenie ziołami. Obecnie na rynku istnieje wiele sklepów zielarskich, oferujących różnorodne typy mieszanek ziołowych. Jednakże należy zachować ostrożność przy zakupie ziół niewiadomego pochodzenia, dokładnie zweryfikować jakość pożądanego produktu. Ciekawą propozycją […]

Koszyk - Kup

Zioła lecznicze w sklepie online

00

Medycyna tradycyjna tak jak i wiedza ludowa chętnie korzysta z właściwości leczniczych herbat ziołowych. Zielarstwo obecnie przeżywa swój renesans, a w szczególności fitoterapia, czyli właśnie leczenie ziołami. Obecnie na rynku istnieje wiele sklepów zielarskich, oferujących różnorodne typy mieszanek ziołowych. Jednakże należy zachować ostrożność przy zakupie ziół niewiadomego pochodzenia,...

Medycyna tradycyjna tak jak i wiedza ludowa chętnie korzysta z właściwości leczniczych herbat ziołowych. Zielarstwo obecnie przeżywa swój renesans, a w szczególności fitoterapia, czyli właśnie leczenie ziołami.

Obecnie na rynku istnieje wiele sklepów zielarskich, oferujących różnorodne typy mieszanek ziołowych. Jednakże należy zachować ostrożność przy zakupie ziół niewiadomego pochodzenia, dokładnie zweryfikować jakość pożądanego produktu. Ciekawą propozycją są internetowe sklepy zielarskie.  Na co warto zwrócić uwagę, aby dokonać właściwego zakupu?

Wiedza online o zielarstwie

Z pewnością zakup ziół w sklepie internetowych jest tańszy, łatwiejszy i wygodniejszy. Przeszukując zasoby internetowe, można znaleźć ogromną ilość informacji o rodzajach, zastosowaniu czy sposobie przyrządzenia ziół, w zależności od interesującej dolegliwości. Ponieważ Polacy zdradzają niskie zaufanie dla krajowego systemu opieki zdrowotnej, w konsekwencji chętniej szukają alternatywnych sposobów w Internecie jak i podejmują się leczenia na własną rękę. Jedną z tych metod jest właśnie fitoterapia.

Duża część popularnych ziół jest dostępna lokalnie, można je zebrać z okolicznej łąki. Jednakże należy być czujnym przy wyborze miejsca oraz samodzielnej identyfikacji, czy zebrana roślina na pewno jest tą, którą możemy zastosować. Wbrew powierzchownej opinii, zioła nie mają tylko właściwości leczniczych. Źle przyjmowane bądź zebrane z zanieczyszczonego miejsca mogą również szkodzić zdrowiu. Dlatego jeśli brakuje praktycznej wiedzy, lepiej zaopatrzyć się w zioła z pewnego źródła.

zioła lecznicze sklepSklep internetowy dobraherbatka.pl oferuje ziołowe mieszanki firmy „Dobre Zioła”, które są przyrządzane wyłącznie z polskich zbiorów. Wybierając tego typu produkty, wspiera się profesjonalną działalność polskich rolników, nadzorujących uprawy ziół.

Najbardziej popularne zioła i ich wpływ na zdrowie

Mniszek lekarski jest zaliczany do chwastów i rośnie praktycznie w całym kraju. W lecznictwie wykorzystuje się korzeń, kwiaty oraz liście, które mogą posłużyć zarówno na użytek zewnętrzny oraz  wewnętrzny. Jest świetnym antyoksydantem, oczyszcza ze złogów pęcherz żółciowy, nasila pracę kłębuszków nerkowych, poprawia trawienie. Przy stosowaniu okładów, działa antyseptycznie na wszelkie występujące kurzajki, brodawki czy choroby oczu (zapalenie spojówek).

Przy samodzielnym zbieraniu należy być czujnym. Jego żółte kwiaty są łudzącą podobne do innego chwastu, mlecza polnego, który takich właściwości leczniczych nie posiada. Drugim, najczęściej spotykanym i popularnym ziołem jest mięta pieprzowa. Do leczenia wykorzystuje się wywar z liści lub uzyskany olejek eteryczny. Zawiera sporą dawkę witaminy C oraz pożytecznych związków flawonowych w postaci rutyny i betainy. Wspomaga prawidłowe trawienie, poprawiając peralstykę jelit, działa rozkurczowo oraz wiatropędnie.

Służy do produkcji olejku miętowego, którego wykorzystuje się przy leczeniu zespołu jelita drażliwego.

Skąd czerpać wiedzę o ziołowych produktach?

Istnieje znacząco zauważalne zainteresowanie, w jaki sposób wspomagać swój stan zdrowia bądź wyleczyć konkretne dolegliwości odpowiednim naparem, co przekłada się na powstawanie różnego typu mieszanek ziołowych na rynku. Warto być szczególnie czujnym przy korzystaniu z pakowanych herbat ekspresowych, które niekoniecznie oferują produkt wysokiej jakości. Ponadto, mogą nie spełniać wytycznych określanych dla herbat leczniczych przez rynek farmaceutyczny (przykładowo, wymagania co do zawartości olejków eterycznych, używanych przy produkcji herbaty ziołowej).

Jeżeli ma być to tylko rozgrzewający napar o konkretnym smaku, a niekoniecznie produkt leczniczy, nie ma potrzeby tak wnikliwie weryfikować składu oraz źródła pochodzenia. W przypadku fitoterapii, wiedzę najlepiej czerpać z naukowych wydawnictw oraz kupować produkty tylko ze sprawdzonych źródeł.