Zdrowa żywność w naszej kuchni

Obecnie coraz chętniej sięgamy po rozmaite produkty zagraniczne, które słyną ze swoich zdrowotnych właściwości i coraz częściej używamy ich w naszej kuchni. Nieznane nikomu do tej pory produkty i potrawy stają się naszą codziennością. Słowniczek Poniżej przedstawiamy Państwu słowniczek kilkunastu nazw produktów coraz chętniej stawianych na polskim stole: nasiona chia (szałwia hiszpańska) – roślina uprawiana […]

Koszyk - Kup

Zdrowa żywność w naszej kuchni

00

Obecnie coraz chętniej sięgamy po rozmaite produkty zagraniczne, które słyną ze swoich zdrowotnych właściwości i coraz częściej używamy ich w naszej kuchni. Nieznane nikomu do tej pory produkty i potrawy stają się naszą codziennością. Słowniczek Poniżej przedstawiamy Państwu słowniczek kilkunastu nazw produktów coraz chętniej stawianych na polskim stole: nasiona chia (szałwia hiszpańska) –...

Obecnie coraz chętniej sięgamy po rozmaite produkty zagraniczne, które słyną ze swoich zdrowotnych właściwości i coraz częściej używamy ich w naszej kuchni. Nieznane nikomu do tej pory produkty i potrawy stają się naszą codziennością.

Słowniczek

Poniżej przedstawiamy Państwu słowniczek kilkunastu nazw produktów coraz chętniej stawianych na polskim stole:

  • nasiona chia (szałwia hiszpańska) – roślina uprawiana w Meksyku i Gwatemalii ze względu na bardzo wartościowe nasiona. Używa się ich do przygotowywania napojów i różnego rodzaju potraw oraz deserów. Ze względu na brak glutenu mogą być spożywane przez osoby na diecie bezglutenowej.
  • yerba mate (herba mate, mate) – czyli ostrokrzew paragwajski, wysuszony i zalewany ciepłą wodą, podawany jako napój. Ceniony ze względu na wysoką zawartość przeciwutleniaczy.
  • jagody goji – owoce kolcowoju chińskiego lub kolcowoju pospolitego. Zazwyczaj sprzedawane w postaci suszonych owoców. Cenione ze względu na wysoką zawartość białka.
  • olej z kokosa – zdrowa alternatywa dla zwykłego oleju rzepakowego, nadaje się zarówno do jedzenia jak i do używania w ramach kosmetologii. Można na nim piec i smażyć.
  • amarantus (szarłat) – hodowany głownie w Azji i Ameryce, jest rośliną niezwykle bogatą w wartości odżywcze, ma wysoką zawartość białka, magnezu, żelaza i błonnika.
  • ostropest – roślina pochodząca z basenu Morza Śródziemnego, wykazuje działanie przeciwzapalne i odtruwające.

Dieta

pomidory oliwaPowyżej przedstawiliśmy Państwu  kilka ciekawych produktów spożywczych, które zawojowały polski rynek spożywczy. Warto pamiętać że popularne mody np. na dietę bezglutenową, nie są dla wszystkich wskazane. Przed przejściem na jakąkolwiek dietę dobrze poradzić się lekarza czy nie odbije się ona negatywnie na naszym zdrowiu i czy na pewno możemy bezpiecznie zrezygnować z określonych produktów w swojej diecie.

Wiele z popularnych produktów ma specjalny i niespotykany w Polsce smak, który nie każdemu będzie odpowiadał, dlatego należy mieć świadomość tego, że nie każda osoba będzie w stanie jeść nasiona chia jako deser czy popijać codziennie yerba matę.

Warto pamiętać, że najważniejsze w zdrowiej diecie jest zbilansowana ilość spożywanych poszczególnych produktów, duża ilość warzyw i owoców oraz odpowiednia ilość aktywności fizycznej. Jeżeli zależy nam na zdrowym trybie życia, warto zainwestować swój czas i dowiedzieć się więcej o poszczególnych produktach spożywczych i spożywać większą ilość tych zdrowszych.

Jeśli interesuje Was zdrowa żywność to polecamy firmę która jest dystrybutorem tego rodzaju produktów.