Urządzanie kuchni – od czego zacząć?

Urządzając kuchnię warto pamiętać o tym aby przypadła do gustu osobom użytkującym ją najczęściej. Oto niektóre zapytania na które należałoby sobie odpowiedzieć już przed rozpoczęciem prac aby projektowanie kuchni odbyło się sprawnie i zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Idealna ozdoba kuchni Kuchnia zamknięta (za drzwiami w oddzielnym pomieszczeniu) czy kuchnia otwarta (połączona z salonem)? Jaki układ […]

Koszyk - Kup

Urządzanie kuchni – od czego zacząć?

00

Urządzając kuchnię warto pamiętać o tym aby przypadła do gustu osobom użytkującym ją najczęściej. Oto niektóre zapytania na które należałoby sobie odpowiedzieć już przed rozpoczęciem prac aby projektowanie kuchni odbyło się sprawnie i zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Idealna ozdoba kuchni Kuchnia zamknięta (za drzwiami w oddzielnym pomieszczeniu) czy kuchnia otwarta (połączona z salonem)? Jaki...

Urządzając kuchnię warto pamiętać o tym aby przypadła do gustu osobom użytkującym ją najczęściej. Oto niektóre zapytania na które należałoby sobie odpowiedzieć już przed rozpoczęciem prac aby projektowanie kuchni odbyło się sprawnie i zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Idealna ozdoba kuchni

Kuchnia zamknięta (za drzwiami w oddzielnym pomieszczeniu) czy kuchnia otwarta (połączona z salonem)?

  • Jaki układ wyposażenia byłby najużyteczniejsze? – sprzęty powinno się ustawić tak, aby użytkownikom było najwygodniej. Dopuszcza się rozmieszczenie w układzie litery L (na długości dwóch sąsiednich ścian) gdzie wzdłuż jednej z nich umieszczony będzie zlewozmywak i lodówka a wzdłuż następnej kuchenka. Inną możliwością jest układ w układzie litery U (trzy ściany sąsiadujące ze sobą) gdzie zlewozmywak, lodówka i kuchenka znajdą się wzdłuż różnych ścian.
  • Na jaki blat, regały i oświetlenie należy się zdecydować? – charakter uzależniony jest wyłącznie od gustu, może być zarazem modernistyczny jak również kolonialny. Regały należy tak dobrać aby pomieściły część sprzętów m.in. garnki, szybkowary, talerze itp.
  • Jaką wybrać kolorystykę mebli? – rekomenduje się meble w odcieniach bieli, lekkiego beżu i écru, nadające jej lekkości i czystości.
  • Jakie miejsce wybrać na lodówkę/szafkę do przechowywania żywności? – poleca się umieszczać te sprzętu niedaleko wejścia do kuchni. Dodatkowo tuż obok któregoś z tych sprzętów powinno znaleźć się odpowiednie miejsce do rozpakowywania zakupów aby łatwiej było je do nich wkładać.
 obrazki na ścianę do kuchni

Julia Kupis „Bajkowa Łódź”

  • Jakie będzie odpowiednie miejsce na zlewozmywak?- poleca się ustawić go w pobliżu lodówki i miejsca do rozpakowania żywności. Dodatkowo pod zlewozmywakiem powinno znaleźć się miejsce na kosz na śmieci.
  • Jakie miejsce będzie odpowiednie na blat roboczy? – zaleca się stawiać go po drugiej stronie niż lodówka i zlewozmywak. Jego uniwersalna długość to 80 cm a czasami nawet więcej, tak aby zmieściły się na nim sprzęty AGD w tym czajniki, kuchenka mikrofalowa itp.
  • Jakie miejsce będzie odpowiednie na kuchenkę/piecyk? – zaleca się zostawić ją już na samym końcu i umieścić w bliskiej odległości od blatu roboczego. Należy pamiętać aby nad kuchenką i piecykiem założyć okap, który będzie pochłaniał dobywające się podczas gotowania aromaty.