Jakich garnków potrzebujesz? Przegląd nowości w sklepach

Garnek najwyższej jakości to niezbędnik w każdej szanującej się kuchni, gdzie tylko wtedy kucharz będzie mógł czerpać czystą przyjemność z gotowania. Obecnie posiadamy szeroki wybór marek najwyższej klasy, dzięki czemu możemy przebierać w stylach i materiałach w zależności od indywidualnych potrzeb. Garnek powinien być najwyższej kasy, funkcjonalny, praktyczny i dodatkowo miły dla oka. Dodatkowo muszą […]

Koszyk - Kup

Jakich garnków potrzebujesz? Przegląd nowości w sklepach

00

Garnek najwyższej jakości to niezbędnik w każdej szanującej się kuchni, gdzie tylko wtedy kucharz będzie mógł czerpać czystą przyjemność z gotowania. Obecnie posiadamy szeroki wybór marek najwyższej klasy, dzięki czemu możemy przebierać w stylach i materiałach w zależności od indywidualnych potrzeb. Garnek powinien być najwyższej kasy, funkcjonalny, praktyczny i dodatkowo miły dla oka. Dodatkowo...

Garnek najwyższej jakości to niezbędnik w każdej szanującej się kuchni, gdzie tylko wtedy kucharz będzie mógł czerpać czystą przyjemność z gotowania. Obecnie posiadamy szeroki wybór marek najwyższej klasy, dzięki czemu możemy przebierać w stylach i materiałach w zależności od indywidualnych potrzeb.

Garnek powinien być najwyższej kasy, funkcjonalny, praktyczny i dodatkowo miły dla oka. Dodatkowo muszą łatwo się czyścić i być odporne na wszelkie uszkodzenia. Najlepiej od razu zdecydować się na zakup całego kompletu garnków, które przydadzą się w każdej kuchni i zapewnią nam możliwość poszerzenia naszych zdolności kulinarnych. Z takim zestawem, spokojnie będziemy mogli przyrządzić każde możliwe danie.

Najważniejsze cechy garnków

Jedną z głównych cech, na które zwracamy uwagę przy zakupie garnka jest jego pojemność. Możemy zdecydować się na małe rondle idealne do gotowania jajek, czy ryżu oraz na olbrzymie modele, gdzie ugotujemy zupę, czy też bigos dla całej rodzin. W zależności od litrażu danego garnka, dopasowujemy do niego odpowiednią pokrywkę. Obecnie na rynku dostępne są pokrywy, które pozwalają nam na odlewanie mody, bez konieczności ich zdejmowania. Jest to bardzo praktyczne i wygodne, dzięki czemu chronimy siebie samych przed poparzeniem, a naszą kuchnię przed ochlapaniem i zabrudzeniem. Jeżeli masz małą kuchnię, pomyśl o sprytnym przechowywaniu garnków. Możesz zdecydować się na zestaw, gdzie istnieje możliwość włożenia garnków jeden w drugiego, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo miejsca w szafie.

Jakie garnki warto kupować

Garnki najwyższej jakości wykonane są z wytrzymałej na uszkodzenia i zarysowania stali nierdzewnej, a na uchwytach i pokrywach posiadają dodatkowy materiał, który chroni nas przed poparzeniem. Wiele modeli posiada termometry wbudowane w pokrywy, co pozwala nam na idealne dopilnowanie stanu naszej potrawy. Dzięki takiemu zastosowaniu nie musisz ściągać pokrywy i tracić odpowiedniej temperatury, gdyż możesz ją fachowo kontrolować.

Czy warto stawiać na cenę czy na jakość?

Nie warto oszczędzać na zakupie garnków, te najtańsze nadają się do wyrzucenia już po roku użytkowania. Nie dość że ulegają zniszczeniu, to już po paru tygodniach wyglądają brzydko z obecnymi przypaleniami i wygięciami. Lepiej zainwestować w garnki z najwyższej półki, które będą służyć nam wiele następnych lat. Takie zestawy są bardzo kosztowne, ale producenci gwarantują zwrot inwestycji w ciągu ich lat użytkowania. Decydując się na najwyższą jakość, zapewniasz sobie spokój i wygodę gotowania na wiele następnych lat. Kupno dobrego zestawu to strzał w dziesiątkę.

Najlepsze garnki wykonane są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu nie ulegają korozji, są odporne na wygięcia i przypalenia, chronią nasze potrawy od specyficznego posmaku obecnego przy korzystaniu z garnków gorszej jakości. Kolejna istotna kwestia to grubość ścianek i denek, gdyż mocny szkielet garnka to podstawa, podwójne, grube dno zapewnia nam optymalne wykorzystanie dopływu ciepła, oraz możliwość korzystania z każdego rodzaju kuchenek.

Jedynie marki z najwyższych półek dbają o odpowiednią ergonomię produkowanych garnków, które chronią nas przed poparzeniami, są praktyczne i zapewniają maksymalny komfort użytkowania. Tacy producenci zapewniają również mnogość pięknych styli i designów, co sprawia że garnek to nie tylko praktyczne narzędzie, ale również prawdziwa ozdoba dla każdej kuchni. Nie ma sensu oszczędzać na garnkach, gdyż nie dość, że będą one niewygodne i irytujące w użyciu, to na dodatek będziesz musiał je ciągle wymieniać. W efekcie stracisz czas, pieniądze i nerwy.