Jak odmienić kuchnię? Poznaj szybki i tani sposób

Współczesna kuchnia to nie tylko miejsce, w którym przygotowujemy codzienne posiłki, ale wnętrze, gdzie spędzamy dużą część dnia, tym bardziej jeśli została połączona z salonem. To rozwiązanie coraz częściej wybierają mieszkańcy domów. Kuchnia staje się wtedy pomieszczeniem również do przyjmowania gości i spotkań towarzyskich oraz rodzinnych. Dzięki otworzeniu kuchni na pozostałe pomieszczenia takie jak jadalnia […]

Koszyk - Kup

Jak odmienić kuchnię? Poznaj szybki i tani sposób

00

Współczesna kuchnia to nie tylko miejsce, w którym przygotowujemy codzienne posiłki, ale wnętrze, gdzie spędzamy dużą część dnia, tym bardziej jeśli została połączona z salonem. To rozwiązanie coraz częściej wybierają mieszkańcy domów. Kuchnia staje się wtedy pomieszczeniem również do przyjmowania gości i spotkań towarzyskich oraz rodzinnych. Dzięki otworzeniu kuchni na pozostałe pomieszczenia...

Współczesna kuchnia to nie tylko miejsce, w którym przygotowujemy codzienne posiłki, ale wnętrze, gdzie spędzamy dużą część dnia, tym bardziej jeśli została połączona z salonem.

To rozwiązanie coraz częściej wybierają mieszkańcy domów. Kuchnia staje się wtedy pomieszczeniem również do przyjmowania gości i spotkań towarzyskich oraz rodzinnych. Dzięki otworzeniu kuchni na pozostałe pomieszczenia takie jak jadalnia i salon możemy swobodnie rozmawiać z domownikami i gośćmi. Kuchnia zaczyna pełnić funkcję również dekoracyjną i staje się pomieszczeniem reprezentacyjnym, dlatego warto zadbać o jej staranną aranżację.

Jak tanim kosztem odświeżyć kuchnię i stworzyć pięknie zaaranżowane wnętrze?

Remont kuchni nie zawsze musi wiązać się z dużymi kosztami i ogromem pracy. Odświeżenie wnętrza może odbyć się tanim kosztem, dzięki zastosowaniu nowych elementów dekoracyjnych, pomalowaniu starych mebli lub płytek. Wtedy to pomieszczenie niezwykle przecież ważne w domu, w którym spędzamy dużą część dnia, nabierze nowego wyglądu. Dzięki pomysłowości i wykonaniu prac samodzielnie można stworzyć zupełnie nowe wnętrze, nie wydając wielkich pieniędzy.

Metamorfoza kuchni, dzięki zastosowaniu dekoracyjnych dodatków, nowych kolorów pozwoli stworzyć w tym wnętrzu zupełnie nowy klimat, dzięki któremu będziemy z przyjemnością spędzać tutaj czas. Tani remont jest możliwy, wystarczy zastosować kilka zabiegów. Nie musimy wymieniać mebli, płytek i dokonywać wielu kosztownych zmian, aby wnętrze nabrało nowego charakteru.

Jak odnowić meble kuchenne?

Największe koszty remontu kuchni trzeba przeznaczyć na meble, dlatego warto zaplanować ich renowację. Jednym ze sposobów na ich odnowienie jest wymiana drzwiczek i uchwytów. Małe kuchnie zyskają na wyglądzie dzięki szklanym drzwiczkom, które optycznie powiększą pomieszczenie. Oryginalne uchwyty również będą niezwykle ciekawym i ważnym elementem dekoracyjnym.

Kolejnym rozwiązaniem jest pomalowanie mebli kuchennych na dowolny kolor. Trzeba pamiętać o ich wymyciu przed pomalowaniem, odtłuszczeniu oraz usunięciu resztek starej farby za pomocą szlifierki lub papieru ściernego. Niezwykle oryginalnym sposobem na uzyskanie ciekawego wnętrza jest zakup farby, dającej efekt postarzenia mebli.

Jak odnowić glazurę?

Zamiast zrywać starą glazurę można podjąć decyzję o jej pomalowaniu przy użyciu specjalnej farby do płytek ceramicznych. Przed wykonaniem tej czynności należy płytki wyczyścić i odtłuścić, po czym nałożyć nową farbę, której kolor powinien pasować do barw zastosowanych w pomieszczeniu, aby stworzyć aranżacyjnie spójną całość.

montaż panelu szklanego

Jak zadbać o dodatki w kuchni?

Remont kuchni tanim kosztem to zadbanie o dodatki. Niezwykle ważne w aranżacji przestrzeni są materiały w postaci zasłon, ściereczek kuchennych, fartuchów, rękawic, które odpowiednio dobrane potrafią odmienić wnętrze. Zanim podejmie się decyzje o ich zakupie, trzeba zwrócić uwagę na styl, w jakim kuchnia została urządzona, gdyż dodatki powinny być elementem harmonijnie dopełniającym wystrój wnętrza.

Warto także postawić w kuchni świeże zioła oraz kwiaty. Niezwykle oryginalnym rozwiązaniem jest zagospodarowanie ścian fototapetą, odporną na czynniki zewnętrzne, a także szklanymi dekorami lub panelami szklanymi do kuchni.

Panel szklany do kuchni 

Dekoratorzy wnętrz coraz częściej aranżując wnętrze kuchni korzystają z paneli szklanych. To elegancki i oryginalny element dekoracyjny, a przy tym niezwykle funkcjonalny. Bardzo łatwo można z nich usunąć wszelkie zabrudzenia, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości, co jest niezwykle ważne w kuchni, gdzie przygotowuje się posiłki dla całej rodziny.

Cechują się także odpornością na wilgoć oraz ciepło, dlatego bez obaw można umieścić je nad blatem w pobliżu kuchenki lub zlewu. Rynek tego typu produktów oferuje szklane panele o różnorodnych wzorach, co pozwala w łatwy sposób dopasować je do stylu pomieszczenia.

Co to jest szklany panel do kuchni?

Panele kuchenne są grafiką na szkle i niezwykle ciekawym i dekoracyjnym elementem wystroju wnętrza. Szkło do kuchni to idealne rozwiązanie ze względu na swoje cechy. Jest funkcjonalne, odporne na działanie wilgoci i wysokich temperatur, gdyż zostało wykonane z hartowanego szkła, które jest dużo bardziej wytrzymałe od tradycyjnego.

Doskonale sprawdzi się na ścianie w pobliżu kuchni, blatu, czy zlewu, czyli tam, gdzie przygotowuje się posiłki, gdyż łatwo poddaje się czyszczeniu, bez używania specjalnych środków. To idealne rozwiązanie dla osób szukających oryginalnych, a jednocześnie funkcjonalnych rozwiązań. Panel szklany do kuchni sprawdzi się idealnie zarówno w przestrzeni klasycznej, jak i nowoczesnej, nadając wnętrzu indywidualnego charakteru.

Dobrze przygotowane grafiki na szkle zachowują intensywność kolorów przez wiele lat, dlatego są pięknym i niezwykle trwałym elementem dekoracyjnym.